vyhledat
×

Základní informace

Počítačová gramotnost – kurz ECDL Digitální fotografie

Školení Digitální fotografie kurz ECDL spadá do programu ECDL Endorsed.

Program Digitální fotografie (ECDL Endorsed) pokrývá uživatelské počítačové znalosti a dovednosti, se kterými se lze setkat v oblasti digitální fotografie. Zahrnuje jak běžné úpravy a vylepšování digitálních fotografií, tak správu, archivaci, sdílení a prezentaci digitálních fotografií. Je určen především digitálně gramotným uživatelům výpočetní techniky se zaměřením na digitální fotografii a vede k získání některého z níže uvedených mezinárodně platných ECDL certifikátů.

Předpoklady

  • uživatelská znalost ovládání počítače

Pro koho je školení určeno

  • Rozsah znalostí a dovedností potřebných pro získání tohoto typu certifikátu je dán národními modulárními Sylaby Digitální fotografie. Jednotlivé moduly jsou zaměřeny na různé oblasti práce s digitální fotografií, tj. modul DF1 - Správa a archivace digitálních fotografií, DF2 - Úpravy a vylepšování digitálních fotografií a DF3 - Sdílení a prezentace digitálních fotografií. Tyto moduly mají v rámci programu Digitální fotografie různou obtížnost. Zájemce o Certifikát Digitální fotografie musí úspěšně složit všechny tři moduly programu Digitální fotografie.

Certifikace:

Po zakončení kurzu obdrží účastníci certifikát o úspěšném absolvování kurzu. 

Certifikát Digitální fotografie (Digital Photography Certificate) – mezinárodní doklad pokročilých uživatelských počítačových znalostí a dovedností držitele v oblasti digitální fotografie. Držitel tohoto certifikátu je schopen účelně, efektivně a na velmi dobré úrovni využívat nástroje pro práci s digitální fotografií.

cena od 1 990 Kč bez DPH

cena je závislá na typu a počtu modulů

Délka kurzu:

od 1 dne (8 výukových hodin)

 

Obsah kurzu

Co se naučíte

Správa a archivace digitálních fotografií

Modul DF1 - Správa a archivace digitálních fotografií je zaměřen na specifické vlastnosti a použití digitálních fotografií, principy archivace fotografií a práce s metadaty a na použití programových nástrojů určených pro správu a archivaci digitálních fotografií. Jedná se o středně obtížný a převážně praktický modul programu Digitální fotografie určený pro digitálně gramotnou veřejnost. Modul je dostupný od roku 2014.

Úpravy a vylepšování digitálních fotografií

Modul DF2 - Úpravy a vylepšování digitálních fotografií je zaměřen na běžné moderní pojmy používané při práci s digitálními fotografiemi, použití specializovaných grafických editorů, práci s obrazovými vadami, RAW formáty, konverze souborových fotografických formátů a další. Jedná se o praktický modul programu Digitální fotografie s vyšší obtížností určený pro digitálně gramotnou veřejnost. Modul je dostupný od roku 2014.

Sdílení a prezentace digitálních fotografií

Modul DF3 - Sdílení a prezentace digitálních fotografií je zaměřen na základní pojmy spojené s právními aspekty zveřejňování fotografií, používání specializovaných nástrojů pro sdílení a prezentace digitálních fotografií na internetu, tvorbu prezentací a tisk fotografií. Jedná se o středně obtížný a převážně praktický modul programu Digitální fotografie určený pro digitálně gramotnou veřejnost. Modul je dostupný od roku 2014.

Doporučené návazné kurzy

Profesionální certifikace 

  • ECDL certifikace 

Doporučená literatura:

Materiály lektora IT ŘEŠENÍ